سایت ساز رایگان افزایش رتبه الکسای قانونی فروش مکمل های بدن سازی مجاز نکس وان موزیک - دانلود موزیک جدید اپلود سنتر عکس و فایل رایگان فراز هاستینگ|بهترین خدمات هاستینگ هاست وبلاگدهی حرفه ای
بستن تبلیغات [X]
دانلود مقالات
loading...

دانلود مقالات

پایان نامه بازدید : 2 شنبه 24 شهريور 1397 زمان : 1:15
امتیاز :
نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

2مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی تحلیلی در بیمه

با اجراي سیستمهاي قدیمی، شرکتهاي بیمه به انبوهی از اطلاعات بسیار متنوعی از مشتریان دسترسی دارند. اما این دسترسی خیلی محدود است و شرکتهاي بیمه نمی توانند اطلاعات مفید زیادي را از این سیستمها اخذ کنند و این در حالی است که براي ارائه خدمات مطلوب به مشتریان باید دسترسی کامل به همه اطلاعات در موردآنها را داشته باشند.

بنابراین وجود سیستمهاي صدور بیمه نامه، خسارت و تعیین نرخ براي شرکت بیمه با ارزش هستند، به کمک ecrmتحلیلی اطلاعاتی از قبیل میزان سودآوري، رفتار هر مشتري و عملیات تجاري این سیستمها یکپارچه شده و به طور مؤثري پردازش و تجزیه و تحلیل گردیده و تصمیمات تجاري درستی با درنظرگرفتن شرایط موجود اتخاذ می گردد به عبارتی پس از شناسایی مشتری، شرکت بیمه می تواند با جمع آوری، پردازش و استفاده از اطلاعات موجود در سابقه، درک عمیقی از نیازهایش به دست آورده و ارزش عادلانه ای برای او خلق نماید. به همراه توسعه روابط شرکت با مشتریان، تعدادی از آنها به سطحی رشد می نمایند که به آنها مشتریان اصلی گفته می شود. به طور مشابه کارگزاران و نمایندگی هاي بیمه با درك صحیح هر بیمه گذار و بیمه نامه می توانند مدیریت موفقیت آمیزي در ارتباط با مشتریان داشته ب

پایان نامه بازدید : 2 جمعه 23 شهريور 1397 زمان : 19:18
امتیاز :
نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

پایان نامه ارشد : رابطۀ مدیریت دانش و نوآوری سازمانی در گمرک

انواع مدل­های نوآوری سازمانی

فرآیند نوآوری سازمانی را می­ توان در قالب الگوهای زیر بررسی کرد (احمدی و نصیری واحد، 1386، ص3):

2-4-9-1) مدل فشار علم[1] (فشار تکنولوژی)

در طی سال­های 1960-1950 فرآیند نوآوری بر اساس یک مدل خطی تعریف می­شد. در این مدل ساده فرض می شود که نوآوری با تحقیق علمی جدیدی شروع می­شود و در مراحل بعد به توسعۀ محصول، تولید و بازاریابی می­رسد و در خاتمه کالا، خدمت یا فرآیند جدید با مؤفقیت به فروش خواهد رسید. بر طبق این مدل بیان می­شود که برای ایجاد بازار پیشرو، باید تحقیقات علمی را بهبود و توسعه داد و تأکید بر روی تحقیق و توسعه است و نیاز بازار هم بر روی فعالیت های تحقیق و توسعه تعریف شده است و ماهیتی مستقل ندارد. رمز مؤفقیت نوآوری طبق این مدل، سرمایه گذاری­های کلان در تحقیق و توسعه است. در این مدل هیچ باز خوردی بین مراحل در نظر گرفته نشده است. بنابراین تنها جوابگوی صنایع ساده­ای مانند پتروشیمی­ها خواهد بود (احمدی و نصیری واحد، 1386، ص3)

2-4-9-2) مدل کشش بازار[2] :

از اوایل 1960، دومین مدل خطی نوآوری با توجه به دیدگاه­های اقتصادی شکل گرفت. در این مدل نوآوری­ها نتیجۀ تقاضا و نیاز بازار بودند و تقاضای بازار مستقیماً باعث ایجاد نیاز جدید توسعه تکنولوژی شرکت­ها می­شد. در این مدل بیشتر نوآوری­ها حاصل کار واحدهایی است که به طور مستقیم با مشتری در ارتباط اند، چون که این واحدها نیاز و خواستۀ مشتری را بهتر می­شناسند و محل سرمایه گذاری­ها را بهتر تشخیص می­دهند. در این مدل، بازار تعیین می­کند که در چه پروژه­های تحقیق و توسعه سرمایه گذاری شود و تأکید بر روی بازار و نیاز مشتری است (احمدی و نصیری واحد، 1386، ص4)

خلاقیت

نیازبازار

نوآوری

بازار

شکل (2-16) مدل کشش بازار

2-4-9-3) مدل اتصالی

بسیاری از محققان با بررسی دو مدل خطی ساده فوق به این نتیجه رسیدند که فرآیند نوآوری را نمی­توان در قالب مدل­های خطی به طور شفاف بیان کرد. بلکه گاهی اوقات تحقیقات علمی باعث تولیدات جدید در بازار می شود و گاهی نیز نیاز بازار واحد تحقیقات را وادار به نوآوری می­کند. در واقع هدف مدل سوم نشان دادن توالی عملیات در نوآوری و وجود پس خورد بین واحد تحقیق و توسعه و بازار بوده است. یعنی گاهی اوقات

و در برخی از صنایع، تقاضای بازار بر بخش تحقیق و توسعه فشار وارد می­کند تا تحقیق علمی جدیدی انجام دهد و گاهی اوقات نوآوری نتیجه فعالیت­های مستقل تحقیق و توسعه بوده است (احمدی و نصیری واحد، 1386، ص4)

نیاز بازار

خلاقیت

خلاقیت

نوآوری

بازار

شکل (2-17) مدل اتصالی

2-4-9-4) مدل یکپارچه و شبکه ای

اما مدل سوم هم جوابگوی بسیاری از نوآوری­ها در سطح شرکت­ها (یا حتی در سطح ملی) نبود، بنابراین مدل­های نسل چهارم و پنجم با فاصله زمانی کوتاهی از هم شکل گرفتند که در مدل­های جدید به پس خورد در بین مراحل توجه بیشتری مبذول شده است. در نسل چهارم به توسعه موازی هر مرحله در کنار یکپارچگی­های افقی توجه شده است، بر روی مشتری و نیاز مشتری تمرکز بیشتری وجود دارد و منابع تأمین کنندگان هم بخشی از منابع شرکت­ها در نظر گرفته شده است. در این مدل تأکید بر روی تحقیق و توسعه و ساخت و تولید است. در مدل نسل پنجم بیشتر هدف یکپارچه کردن استراتژی­های توسعه در بین سازمان­های مختلف داخلی و خارجی شرکت­ها بوده است. به طوری که ذی نفعان یک کالا یا خدمت، دارای استراتژی­های نزدیک به هم باشند. با استفاده از تکنیک­های سازمانی جدید مثل توسعه به طور موازی به جای توسعۀ متوالی به سمت سازمان­هایی با دیدگاه فرآیندی، می­توان به این دیدگاه جدید نوآوری دست یافت. تأکید این مدل بر روی انعطاف­پذیری شرکت در برابر تغییرات و سرعت در توسعه است و تمرکز بیشتر بر روی کیفیت است تا قیمت تمام شده.(احمدی و نصیری واحد، 1386، ص5)

2-4-9-5) مدل زنجیره ارزش

شاید بهترین مدل غیر خطی که عناصر مختلف فرآیند نوآوری را توضیح می­دهد، مدل روزنبرگکلاین [3]باشد. این مدل فرآیند نوآوری را در پنج مرحله خلاصه کرده است:(سایت وزارت صنایع و معادن، 1388)

1. شناخت پتانسیل و نیاز بازار کار.

2. ابداع کردن یا ایجاد طرح تحلیلی برای تولید محصول جدید.

3. طراحی با جزئیات، تست کردن طرح­ها.

4. طراحی مجدد و تولید.

5. توزیع و بازاریابی.

بنابراین عمده ترین فعالیت­های مؤثر بر فرآیند نوآوری طبق این مدل عبارت اند از:

1. تحقیق توسعه

2. تجهیز و مهندسی صنایع

3. راه اندازی تولید و کارهای قبل از تولید

4. بازاریابی محصولات جدید

5. کسب تکنولوژی­های غیر فیزیکی و فیزیکی

6. طراحی[1] - Technology push.

[2] - Market pull.

[3] -Rozenberg clain.

پایان نامه بازدید : 1 جمعه 23 شهريور 1397 زمان : 3:41
امتیاز :
نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

فعالیتهای درآمدزا و کار در جامعه هر کدام تعریف مشخص و جداگانه ای دارد. برخی مشاغل در جامعه رسمیت ندارد و اگر کسی وارد آن شود مردم و جامعه به عنوان تکدی به آن نگاه می کنند.

مرتضی طلایی رئیس کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی شورای شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار کیهان با بیان مطلب فوق بین شغل و آسیب اجتماعی تفاوت قائل می شود و برخلاف نظردکتر علیزاده می گوید: وقتی بچه ای در سه ماه تعطیل تابستان برای خرج تحصیل گل فروشی و یا دست فروشی می کند، نمی توانیم بگوییم او به نوعی گدایی می کند در این مورد باید گفت بازار کار محدود است و با توجه به اینکه نرخ بیکاری هم بالاست، لذا دستفروشی را نباید نوعی گدایی محسوب کرد.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ کار در جامعه دچار آسیب شده است خاطرنشان می کند: وقتی ما برای کارهای بنایی، نظافت شهری و... از کارگران افغانی و پاکستانی استفاده می کنیم در واقع به تبلیغ فرهنگ کار تجملاتی و تشریفاتی می پردازیم و لذا می بینیم کار یدی فراموش شده است و منزلت خود را از دست داده است. که برای حل این مشکل باید به کاریدی در جامعه بها دهیم و برای آن ارزش قائل شویم تا افراد تن پرور و تنبل دست از تکدی گری بردارند.

وی تنها راهکار حل معضل متکدیان را مدیریت یکپارچه شهری می داند و می گوید: دستگاههای مسئول باید با حفظ هویت سازمانی خود در تابعیت کنترل عملیاتی مدیریت شهری قرار گیرند و زیرنظر شورای شهر مسائل را حل و فصل کنند و هر کس به تنهایی راه خود را نرود.

اما سیدحسن موسوی چلک مدیرکل امور آسیب دیدگان اجتماعی در سازمان بهزیستی کشور در گفت وگو با گزارشگر کیهان با استناد به مصوبات قانونی شورای عالی اداری در مورد متکدیان به حیطه کاری و وظایف سازمان بهزیستی در مورد ساماندهی و جمع آوری آنها اشاره می کند و

می گوید: «بهزیستی فقط مسئول رسیدگی به امور متکدیان بی سرپرست، معلول و سالمند
می باشد که در این زمینه هر اقدامی لازم باشد، انجام می دهد و به همین منظور به طور مرتب یکی از نمایندگان خود را جهت شناسایی افراد فوق به مجتمع اردوگاههای متکدیان و یا مراکز اسکان موقت شهرداری می فرستد که پس از اقدامات و شناسایی اولیه متکدیان، به بهزیستی منتقل می گردند».

موسوی چلک با اشاره به این مسئله که بهزیستی متولی متکدیان نیست، و کارهای اجرایی فقط برعهده شهرداری و نیروی انتظامی می باشد خاطرنشان می کند: «گدایی را نمی توان ریشه کن کرد چون عوامل متعددی از جمله ساختار اقتصادی، اتباع بیگانه و ساختار نظام تامین اجتماعی در بروز و ظهور این معضل دخیل هستند، همچنین عوامل دیگری مثل تن پروری و گداپروری مردم را هم باید به این موارد اضافه نمود. بنابر این تا زمانیکه این مشکلات در جامعه وجود دارد، ما در اجرای طرح ساماندهی و جمع آوری متکدیان نمی توانیم موفق باشیم. ضمن اینکه با طرحها و برخوردهای ضربتی و قهری نیز نمی توان با این مشکل برخورد کرد چون متکدیان ضربتی بوجود نیامده اند که بتوان ضربتی با آنها برخورد کرد، و تنها اقدامات مؤثر در این زمینه اجرای صحیح و درست مصوبات قانونی، اصلاح فرهنگ مردم، توانمندسازی متکدیان و برخورد با باندهای حمایتی متکدیان است.

متن کامل پایان نامه درمورد جرم تکدی گری (گدایی)

تعداد صفحات : 1

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 3
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : [Ip_Today]
 • آی پی دیروز : [Ip_Yesterday]
 • بازدید امروز : 4
 • باردید دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 4
 • بازدید ماه : 6
 • بازدید سال : 6
 • بازدید کلی : 6
 • کدهای اختصاصی